איך לבחור חברת ניהול ואחזקת מבנים בחיפה?

תוכן עניינים

העיר השלישית בגודלה בישראל, הלוא היא חיפה. חווה בשנים האחרונות תנופת בנייה משמעותית במבנים רבים בעיר. שכן בעקבות התפתחות הבנייה הרחבה בעיר, גדל הצורך בבחירת חברת ניהול ואחזקת מבנים, מטרת חברה זו היא לספק, מגוון רחב של שירותים שמטרתם לשמור על ניהולם היעיל והתקין של המבנים. בחירה זו הינה החלטה חשובה, אשר תשפיע רבות, על רמת הערך של המבנים ועל איכות החיים בהם. ניהול ואחזקת מבנים איננו עניין פשוט, דבר זה מצריך עבודה רחבה ומקצועית.לשם כך חשוב לבחור בחברה המספקת את מגוון השירותים אשר ישמרו על ניהול המבנים ואחזקתם, על הצד הטוב ביותר.

איך תדעו לבצע את הבחירה הנכונה?

כדי לבחור את חברת ניהול ואחזקת המבנים המתאימה ביותר עבורכם, כדאי שתדעו כמה דברים. 

ניסיון ומומחיות

חשוב שתבחרו חברה בעלת ניסיון רב בתחום ניהול ואחזקת מבנים. ודאו שהחברה הינה בעלת ניסיון בניהול ואחזקת מבנים הדומים למבנה שלכם, כגון: בנייני מגורים, משרדים, מרכזים מסחריים מתחמי תעשייה, מוסדות ציבוריים ועוד. כמו כן, חשוב שתבחרו בחברה אשר עובדת באזור גאוגרפי הקרוב למבנה שלכם. בנוסף, חשוב תוודאו שהצוות המקצועי כולל בעלי מקצוע מנוסים, המחזיקים ברישיונות ואישורים הנדרשים לטובת ביצוע עבודתם.

שירות ומקצועיות  

ודאו שהחברה זמינה עבורכם לכל שאלה או בעיה. כמו כן, בחנו את זמן התגובה של החברה לפניותכם. חשוב שתודאו שהחברה שולחת דיווחים חודשיים על פעילותה, הכוללים את פירוט ההוצאות וההכנסות, עבודות תחזוקה המתבצעות ועוד. שימו לב, שחברת ניהול ואחזקת המבנים דואגת לשליחת עדכונים שוטפים, במקרה של אירועים חריגים הקורים במבנה. כמו כן, חשוב שתוודאו שהחברה דואגת לקיום אסיפות דיירים תקופתיות, באופן מסודר, תוך מתן אפשרות להבעת דעה ושאילת שאלות.

היצע שירותים

חשוב שתוודאו שהחברה דואגת לתחזוקת ניקיון יומיומית ופינוי האשפה והפסולת באופן שוטף, בחדר המדרגות, המעליות, הלובי, החצר וכל שטח ציבורי אחר במבנה. בנוסף חשוב לשים לב לכך שהחברה דואגת לתחזוקה שוטפת של מערכות החשמל, האינסטלציה, מיזוג אוויר, גינון ועוד. שכן במידה ונגרמת תקלה כלשהי, החברה תדאג לטפל בבעיה באופן מיידי ומקצועי, תוך דאגה לביצוע בדיקות תקופתיות של כלל מערכות המבנה. מבחינת שירותי התשלומים, חשוב לראות שהחברה הנבחרת דואגת לניהול תקציב המבנה, מכינה דוחות רווח והפסד, מבצעת הוצאות של היתרי בנייה, אישורי בטיחות, אישורי אינסטלציה, אישורי חשמל ועוד. 

מחיר

מבחינת מחיר השירות, חשוב שתבקשו הצעות מחיר מכמה חברות שונות, השוו בין הצעות מחיר של כמה חברות שונות תוך התייחסות להיקף השירותים, ניסיון החברה, מוניטין ורמת השירות.

שימו לב שמבנים במרכז העיר חיפה או באזורים מבוקשים בעיר יהיו לרוב יקרים יותר, כמו כן מבנים גדולים יהנו ממחיר יקר יותר של שירות מאשר מבנים קטנים בעיר. אם נסתכל למשל על שירות ניהול ואחזקה של בנייני מגורים בעיר חיפה נראה שהמחירים יהיו זולים יותר לניהול מאשר בנייני משרדים או מרכזים מסחריים בעיר.

 בדיקות

ודאו שהחברה מחזיקה ברישיון עסק, הקיים בתוקף, מטעם הרשות המקומית של העיר חיפה. כמו כן ודאו שהחברה מחזיקה בביטוחים מתאימים, כגון: ביטוח צד ג', ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח חבויות ועוד. בנוסף, בקרו בבניינים אחרים, אשר מנוהלים על ידי חברת ניהול ואחזקת המבנים. זאת בכדי לראות מקרוב, את רמת התחזוקה והשירות אשר אותה חברה מקנה. כמו כן, שימו לב לניקיון הבניין בזמן ביקורכם, בדקו את תקינות המעליות, מערכות החשמל והאינסטלציה, זמן תגובה של החברה לטיפול בתקלות ועוד.

המלצות

בקשו מחברים, משפחה או דיירים בבניינים אחרים, המלצות על חברות ניהול ואחזקת מבנים, בדקו איתם את רמת שביעות רצונם מהחברה אשר מולה הם מתנהלים. כמו כן חפשו חוות דעת באינטרנט, בפורומים ובאתרי דירוג, קראו חוות דעת חיוביות ושליליות על חברות שונות, בדקו את תאריך כתיבת חוות הדעת ועוד. בנוסף, ניתן להצטרף לקבוצות דיירים ברשתות החברתיות ובכך לבקש המלצות מחברי הקבוצה, על חברות ניהול ואחזקת מבנים, בעיר חיפה. כמו כן כדאי לקרוא כתבות ומאמרים בנוגע לחברות ניהול ואחזקת מבנים בחיפה ובכלל.

 חוזה

חשוב לחתום על חוזה מסודר, הכולל פירוט מדויק של כלל השירותים אותם החברה מספקת. כמו כן, חשוב לבדוק, פירוט מדויק של כלל העלויות (תשלומים חודשיים, תשלומים חד פעמיים, קנסות ועוד.) שכן חשוב לבדוק את אופן התשלום, מועדי התשלום, תנאי אי תשלום ועוד. שימו לב שקיים בחוזה סעיף, המציג את משך ההתקשרות עם החברה הנבחרת, כולל אפשרויות הארכה של החוזה. שימו לב שבחוזה מצוינת אחריות החברה, על ביצוע שירותיה, טיפול בנזקים ועוד. כמו כן בדקו שבחוזה קיימות אפשרויות ביטול הכוללות, תנאים לביטול ההתקשרות עם החברה, קנסות ביטול ועוד.

כאשר בוחרים חברה לניהול ואחזקת מבנים בחיפה, יש לקחת בחשבון את הניסיון והמומחיות של החברה, את רמת השירות והמקצועיות שלה, את היצע השירותים שהיא מציעה, המחיר ועוד. בנוסף, מומלץ לבקש המלצות מחברים, משפחה או דיירים אחרים, ולחפש חוות דעת באינטרנט.חשוב לחתום על חוזה מסודר, הכולל פירוט של כלל השירותים, העלויות, משך ההתקשרות, תנאי התשלום, אחריות ואפשרויות ביטול.

שאלות ותשובות

האם חברות אחזקה ומבנים מציעות שירותי הדרכה לדיירים?

כן, חברות אחזקה ומבנים רבות מציעות שירותי הדרכה לדיירים בנוגע לתחזוקה נכונה של הבניין, כמו מיחזור פסולת, חיסכון באנרגיה, מניעת נזקים ועוד. שירות זה יכול לשפר את איכות החיים בבניין ואת ערכו.

האם חברות אחזקה ומבנים משתמשות בטכנולוגיות מתקדמות?

כן, חברות אחזקה ומבנים רבות משתמשות בטכנולוגיות מתקדמות לניהול ותחזוקה של הבניין, כמו מערכות ניטור מרחוק, אפליקציות לדיירים ועוד. טכנולוגיות אלו יכולות לשפר את יעילות ניהול הבניין ולהקל על חיי הדיירים.

האם חברות אחזקה ומבנים מעורבות בקהילה?

כן, חברות אחזקה ומבנים רבות מעורבות בקהילה ומתנדבות בפרויקטים שונים, כמו שיפוץ מבנים ציבוריים, סיוע לנזקקים ועוד. מעורבות זו יכולה לחזק את הקשר בין הבניין לקהילה ולשפר את איכות החיים בסביבה.

האם ישנן חברות אחזקה ומבנים בחיפה המציעות שירותי ניקיון ירוקים?

כן, ישנן מספר חברות אחזקה ומבנים בחיפה המציעות שירותי ניקיון ירוקים. שירותים אלו נעשים תוך שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ובשיטות עבודה יעילות. שירות זה יכול לשמור על הסביבה ועל בריאות הדיירים.

האם ישנן חברות אחזקה ומבנים בחיפה המתמחות בבניינים לשימור?

כן, ישנן מספר חברות אחזקה ומבנים בחיפה המתמחות בבניינים לשימור. חברות אלו בעלות ידע וניסיון בתחזוקה וניהול של בניינים לשימור, תוך שמירה על ערכם ההיסטורי והאדריכלי.

סיכום

בחירת חברת ניהול ואחזקת מבנים בחיפה היא החלטה משמעותית ובכדי לבצע בחירה זו על הצד הטוב ביותר חשוב לבדוק מספר דברים עיקריים אשר ישפיעו על בחירת החלטה זו על הצד הטוב ביותר, בנוסף חשוב לא להתמקד רק במחיר אלא גם באיכות השירות וזמינות החברה, בנוסף, ניתן למצוא חברות לניהול ואחזקת מבנים בחיפה המקנות שירותי הדרכה לדיירים, מקפידות על שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ושירותי ניקיון ירוקים, זאת לטובת ניהול ותחזוקת הבניין, באופן המתקדם והטוב ביותר.

הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן