בדיקות ראייה – השלבים בדרך למשקפיים

תוכן עניינים

ככל הנראה כל אדם יעבור במהלך חייו מספר בדיקות ראייה. חשוב לדעת איפה לבצע את בדיקת הראיה ומתי כדאי לגשת לעשות אחת. אז איך תדעו איפה לבצע ומה לחפש כדי לדעת שאתם מבצעים את בדיקת הראיה הטובה ביותר עבור משפחותיכם ועבורכם?

מתי צריך לגשת לעשות בדיקת ראייה?

השאלות איך ומתי צריך לבצע בדיקת ראייה מעלות שאלות נוספות רבות. קיימות הבדיקות שצריך לעשות במספר מוקדים בחיים, כמו למשל אצל ילדים בשלבים ברורים בעת ההתפתחות שלהם, או בעת הוצאת רישיון נהיגה, בעת בדיקות שגרתיות כאלו ואחרות שעושים לבדיקת כשירות. 

בנוסף, ניתן לשים לב לסימנים אשר מעידים על לקות ראייה, כמו למשל התקרבות למסך המחשב או הטלוויזיה, דילוג על שורות שקוראים משלט או לוח רחוק יותר. כלומר, סימנים המעידים על התקרבות יתר על המידה על מנת להצליח לקרוא. מצד שני, יש גם את האנשים שמרחיקים ספרים או טלפון או תפריטים על מנת שיצליחו לקרוא את הכתוב. כל אלה הם סימנים המסגירים צורך בבדיקת ראייה.

שלבים בבדיקת ראייה – איך לדעת שהבדיקה שביצעתם אכן מקיפה וטובה?

הדרך שלכם לדעת אם הבדיקה שביצעתם היא אכן בדיקה טובה, למעשה תתמקד במספר היבטים. 

ההיבט הראשון הוא שצריך לשים לב לכך שהבדיקה נערכת במשך לפחות רבע שעה. בזמן הזה, ניתן יהיה לבצע בדיקה מקיפה שהתוצאות שלה יהיו אמינות. בנוסף, בדיקת ראייה נעשות על בסיס מספר שלבים קבועים שבעזרתם הבוחן יבחן אתכם בצורה טובה ומקצועית. 

השלבים בבדיקת הראייה כוללים בין היתר: 

  1.  הבודק ישאל מספר שאלות בעל פה או בעזרת שאלון במטרה להבין מי אתם ומה מפריע לכם ואם יש בעיות משפחתיות שצריך לשים לב אליהם ואם כבר יש לכם משקפיים או בעיה מוכרת אחרת בעיניים כמו.
  2. בדיקת ראיה ממוחשבת – הבדיקה נעשית בעזרת מכשיר ייעודי שייתן לבודק מידע כללי על הראייה שלכם וייתן לאופטומטריסט כלים כיצד להמשיך את הבדיקה. 
  3. בדיקה פיזית בעזרת הלוח הרחוק שכולם מכירים, זו הנמצאת על קיר או דלת עם שלט גדול המכיל מספרים ואותיות, כאשר בבדיקה זו בודקים את חדות הראייה שלכם. 

בשלב זה בדיקת הראייה מסתיימת והאופטומטריסט ימליץ על דרך המשך הטיפול. ניתן למשל לראות בדיקת ראייה באשקלון שמשתמשים בטכנולוגיה מתקדמת ונותנת תוצאות ברמת דיוק גבוה שתאפשר לכם לחזור לראות בצורה המיטבית ביותר.

סוגים שונים של בעיות ראייה – כיצד תדעו שמזהים נכון?

בעיות הראייה הנפוצות הקיימות הינם: 

  1. בעייה של קוצר ראייה, מלווה בבעיות של ראייה מרחוק.
  2. רוחק ראייה, גורמת לבעיית ראייה לאובייקטים קרובים.
  3. בעיות של מבנה הקרנית, מה שיגרום לראייה מטושטשת. 

לכל בעיית ראייה כזו יש אבחון ספציפי משלה. כך למשל, באופטיקה באשקלון ישנם כלים ייעודים על מנת לזהות את בעיית הראיה ולאבחן את הבעייה הנקודתית שיש לכם.

מה המחיר של בדיקת ראיה ואיך תדעו איפה הכי משתלם?

מחיר בדיקת ראייה בעל טווח מחירים רחב, כאשר המחיר הזול ביותר שניתן למצוא הוא כ-150 שקלים בחנות אופטיקה, ועד למחיר של 500 שקלים בקליניקה פרטית. 

חשוב לשים לב שלמקום שבו תבחרו יש את הכלים הטובים ביותר בביצוע בדיקת הראייה ושהתוצאות יהיו הכי מדויקות שניתן. ניתן להשתמש במקומות אשר גם מוכרים אמצעי עזר לראייה כמו משקפיים או עדשות מגע, וכך המחיר של הבדיקה יכול להיות מגולם כבר בעלות המוצר. יתר על כן, חשוב לשים לב שניתן לבצע מעקב ראייה באותו מקום שכבר מכירים אתכם וכך לראות אם יש הידרדרות בראיה ואולי לנסות טיפול אחר.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כתבות נוספות שבטח תאהבו:​

החלקה ביתית מומלצת

מהי החלקה ביתית? החלקה ביתית היא תהליך המשמש לשינוי מבנה השערה על מנת להפוך אותה לחלקה יותר. החלקה ביתית יכולה להתבצע באמצעות שימוש במוצרים כימיים

קרא עוד »

כיצד לחדש ספה ישנה

ספה היא פריט ריהוט מרכזי בבתים רבים. היא משמשת לישיבה, שכיבה, צפייה בטלוויזיה, קריאה ועוד. כמו כל פריט ריהוט אחר, גם ספות מתבלות עם הזמן.

קרא עוד »
דילוג לתוכן