הדברת טרמיטים עם מזיקיס

תוכן עניינים

טרמיטים הם אחד המזיקים ההרסניים (והיקרים הן לטיפול והן לנזק שהם יכולים לגרום) ביותר שיש. הם עלולים לגרום לנזק חמור לבית ולרכוש שלך (בדגש על המטבח ועל הארונות), והם עלולים להיות יקרים מאוד להיפטר מהם. נתקלתם בטרמיטים? בצעו הדברת טרמיטים עם מזיקיס – ויפה שעה אחת קודם. 

למה אתה צריך להיפטר מטרמיטים.

ראשית כל – הנזק שטרמיטים יכולים לעשות.
טרמיטים הם חרקים קטנים החיים במושבות מתחת לאדמה. מושבות אלו יכולות למספר מיליונים ועלולות לגרום לנזק רב אם לא מטפלים בהם כראוי כאשר רואים פתאום כנפי או גופות טרמיטים. סוג הנזק הנפוץ ביותר שנגרם על ידי טרמיטים הוא ריקבון – ריקבון משקופים, ארונות ובכלל כל מה שמכיל עץ (תאית). במידה ונתקלתם בתעלת בוץ או בכל סימן אחר של טרמיטים – אל תהססו – בצעו הדברה נגד טרמיטים. אין לצערנו שום דרך אחרת לנצח אותם ללא הדברה. 

עלות נזקי הטרמיטים.

עלות התיקונים מנזקי טרמיטים יכולה להיות יקרה מאוד. בחלק מהמקרים הנזק כה גדול עד שצריך לבנות מחדש את הבית כולו (קורה בעיקר בארה"ב – בארץ רוב הבתים בנויים בטון). בנוסף, ייתכן שתצטרכו גם לשלם עבור טיפול כדי להיפטר מהטרמיטים, שעלותו יכולה להגיע למאות שקלים (טיפול נקודתי) או אלפי שקלים (הטיפול הנכון יותר – לכל הבית). עלות נזקי הטרמיטים בביתכם יכולה להסתכם בעשרות אלפי שקלים – בדלתות הרוסות, משקופים חלולים, ארונות מטבח מנופצים וכו'. 

כיצד להיפטר מטרמיטים.

השיטות הנפוצות ביותר להיפטר מטרמיטים כוללות:

פיתיון נגד טרמיטים

 זה כרוך בהצבת תחנות פיתיון סביב הבית שלך כדי שהטרמיטים יקחו אותו בחזרה למושבה שלהם. הפיתיון מכיל רעל שפועל לאט שבסופו של דבר הורג את כל המושבה – השיטה הזאת הינו יחסית חדשה בארץ ואין עדיין תוצאות ברורות האם היא עובדת או לא. גם כאשר היא פועלת היא לוקחת בסביבות שלושה חודשים עד שתראו את היעלמות הטרמיטים. 

הדברה לטרמיטים – חיץ כימי

זה כרוך ביישום חומר ריסוס עמיד לאורך זמן (טרמינטור, פרמיס – שמות חומרי ההדברה הייעודיים לטרמיטים) בתוך האדמה סביב הבית שלך, בתוך הבית או הדירה בחול שמתחת לריצוף מה שיוצר מחסום שטרמיטים לא יכולים לעבור. טיפול כימי הוא בדרך כלל השיטה היעילה ביותר להיפטר מהטרמיטים.

טיפול נקודתי

בשיטה הזאת מטפלים רק היכן שרואים את נזקי הטרמיטים. השיטה הזאת אינה מספיק טובה כיוון שברוב המקרים במידה ונטפל במקום אחד נקודתית הבעיה תצוץ לאחר מכן במקום אחר. כאן לצערנו שכרנו יוצא בהפסדנו ועדיף לשלם פעם אחת מעט יותר ולקנות שקט ארוך טווח. 

כיצד למנוע טרמיטים.

הדרך הטובה ביותר למנוע טרמיטים היא לקיים תוכנית הדברה קבועה. משמעות הדבר היא שאיש מקצוע ייצא ויבדוק את הבית שלך על בסיס קבוע, בדרך כלל אחת לשלושה חודשים. הם יחפשו כל סימן לפעילות טרמיטים ויטפלו בהתאם – השיטה הזאת עובדת מצויין בארה"ב, קצת פחות בישראל כיוון שכאן האנשים אוהבים לטפל רק אחרי שהנזקים מתחרשים (ומכאן הביטוי הצהל"י הנפוץ – "זה נכתב בדם").

אם לא החלטתם להזמין מדביר, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי לסייע במניעת טרמיטים. ראשית, ודאו שאין סימנים חריגים על עצים מסביב לבית שלכם שאתם לא בטוחים במה מדובר. וודאו שה"רובה" מסביב למרצפות בגינה מושלמות (לטרמיטים מספיק עובי של כרטיס אשראי כדי לפרוץ החוצה). למגדילים ראש – הזמינו פתיונות נגד טרמיטים ופזרו את הפיתיונות הללו מסביב לביתכם – בדקו אחת למספר חודשים האם הפיתיונות נעלמו או לא. 

עוד טיפ טוב הוא להפחית את הלחות בבית. משמעות הדבר היא תיקון כל נזילות בצנרת ובמרזבים שלך, כמו גם לוודא שיש ניקוז מתאים הרחק מהבית שלך. אתה יכול גם להתקין מסיר לחות אם אתה גר באזור עם רמות לחות גבוהות.

פתרונות ארוכי טווח למניעת טרמיטים.

אם אתם רוצים פתרון ארוך טווח למניעת טרמיטים, שקול להתקין תחנות פיתיון טרמיטים סביב הנכס שלכם. תחנות אלו מכילות מזון המושך טרמיטים, אשר ניזונים לאחר מכן מהפיתיון ומחזירים אותו למושבה שלהם. הפיתיון מכיל רעל שפועל לאט שבסופו של דבר יהרוג את כל המושבה. תחנות פיתיון צריכות להיבדק באופן קבוע כדי לוודא שהן פועלות כהלכה, אבל הן יכולות להיות דרך מצוינת להיפטר מהטרמיטים לתמיד – שוב עדיין לא עובד בארץ בצורה מושלמת – לעדכונים בנושא בקרו באתר מזיקיס – או חפשו בגוגל: מזיקיס טרמיטים וקראו את כל החדשות בנושא. 

 

הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן