מהו טיפול CGF לשיער ?

תוכן עניינים

לצד הטיפולים שנעשים בהזרקות, התפתחה ביבשת אירופה שיטת טיפול חדשנית בפלזמה למילוי האזורים בפנים והחייאה של העור. שיטת הטיפול הזאת משמשת גם לעידוד של צמיחת שיער אצל גברים וגם אצל נשים. היא נקראת שיטת CGF – Concentrated Growth Factor, אשר היא מתבססת על רקמות הלקוחות מהמטופל. בשביל הפקה של חומרי המילוי נעשים שימושים בדם של המטופלים. לקיחת הדם קורית במרפאה כמו בכל בדיקת דם רגילה. לגבי השאלה איך מפיקים את ה – CGF, אפשר לומר שלאחר לקיחת הדם, מבחנות הדם נכנסות למכונת צנטריפוגה ממוחשבת, שבתוך המכונה מופרדים החומרים השונים בדם אשר רלוונטיים לטיפול.

מה זה נשירת שיער?

נשירת שיער מוגדרת בתור איבוד שיער אשר עולה על הקצב הטבעי התקין, אשר מהווה חלק מן התחלופה הנורמלית של השערות של הראש. במסגרת מחזור חיים תקין של השערה קיים שלב שבו השערה הבוגרת מפסיקה פשוט לצמוח, היא נחלשת ואז מפנה את המקום שלה לשערה חדשה, זאת אומרת, נושרת. הקצב התקין של נשירה כזו מוגדר כאובדן של בין מאה למאתיים שיערות, מצב זה הוא פיזיולוגי ותקין. חלק גדול מהשערות הללו נשארות על הקרקפת ונושרות כאשר מסתרקים או חופפים במקלחת. אם אישה חופפת רק פעם בשבוע, שהיא תסתרק היא תראה כמות גדולה של שיער אשר נשר, ושוב לא מדובר כאן בנשירה חריגה אלא פשוט בשיער אשר נשר באופן טבעי והצטבר.

טיפול פלזמה עשירה בטסיות (Platelet Rich Plasma)

טיפול PRP או CGF מבוסס על הפקה של נוזל הפלזמה מהדם של המטופל שהוא עשיר בחומרים של גדילה וטסיות שהם תאים מיוחדים אשר נמצאים בדם של כולם. חומרי הגדילה האלו הם למעשה החלבונים שהמטרה שלהם זה לתקן רקמות פגועות וליצור רקמות חדשות, והתאים המיוחדים הם טסיות אשר נקראים תרומבוציטים, והן אחראים לייצור חלק מאותם חומרי הגדילה. תהליך ההפקה של הנוזל הטיפולי מהדגימה של הדם הוא פטנט מוגן, ואף דורש ציוד רפואי מתקדם שמותאם אל המטרה הזו. בנוזל אשר מופק ומיועד לשיער, הריכוז של חומרי הגדילה והתאים המיוחדים הוא פי ארבע עד שבע מהריכוז הרגיל שבדם ובכך הזרקתם מסייעת לעצירת תהליך ההתקרחות. 

הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן